czwartek, 21 lipca 2011

storyboard

Witam

Po napisaniu scenariusza - przygotowałem sobie storyboard, który miał już znamiona finalnej historii. Oprócz fabuły, określałem w nim szkicowo layout, kompozycje kadrów itp.

Mimo to w późniejszych etapach, pewne rzeczy uległy zmianie np. w wypadku zderzenia z przestrzenią 3d w trakcie realizacji animaticu. Pewne ujęcia narysowane szkicowo w przestrzeni 3d były na tyle nierealne albo po prostu nie zdawały egzaminu.

Tak na marginesie przy realizacji storyboardu - zdecydowanie lepszą metodą jest użycie oddzielnych kartek na każdy z kadrów. Ponieważ takie nie-linearne rysowanie daje możliwość "wstępnej edycji" w przeciwieństwie do poniższego linearnego rysowania.

Storyboard
Story, Scenariusz, Szkice
Kreowaną przestrzeń trzeba sobie zwizualizować
Story
Scenariusz i szkice



pzdr.
Kuba

story/script

Witam

Przerwy nad pracą nie było, brak aktualizacji bloga - jednak był, więc teraz postaram się to wszystko nadrobić i od tej pory regularnie zamieszczać materiał.

Chciałbym, aby ten blog był otwarty i pokazywał możliwie jak najwięcej "mięsa" produkcji animacji;) - w myśl idei Open Source:). W tym przypadku może nie będę materiałów źródłowych zamieszczać - ponieważ są one na tyle "zlokalizowane" w filmie, że nie na co by się przydały - jednak, mój Workflow jest otwarty całkowicie - celem edukacji i dzielenia się tym czego się nauczyłem i nauczę w dziedzinie animacji.

Preprodukcja trwała dość długo, ze względu na to, że była poprzecinana innymi realizacjami.W tym momencie jestem na etapie Produkcyjnym, filmu i aktualnie zajmuję się priorytetowo tylko tym - czyt. niewiele czasu mi zostało;).

Zacznę chronologicznie, czyli scenariusz - szkicowy storyboard.

scenariusz i szkicowy storyboard

scenariusz


pzdr.
Kuba

piątek, 11 lutego 2011

Początek

Witam
Rozpoczynam prowadzenie bloga typu Development Log. Będę tu dokumentować postępy w pracy nad filmem pt. "Pokoje"/"Rooms" realizowanym w ramach dyplomu z Malarstwa.

Pzdr.

Kuba